Kategoriler
MemoServ

MemoServ Yardim

Memoserv komutları Online Olan Veya Olmayan kişilere Gönderilen Mesaj Türüdür. Bu mesaj Türü Sadece Şifreli Nicklere Gönderilebilir. Memoserv Komutlarını Kullanabilmek içinde Nickinizin Şifreli Olması temel hususlardan birisidir.

Her Server’da komutlar Farklı olduğu için Siz değerli Sohbet Kullanıcılarımıza Sadece Unreal irc memoserv komutlarını vereceğiz. Çünkü sitemizin bulunmuş olduğu server yapısı unreal sistemdir bu yüzden burda vermiş olduğumuz memoserv komutları sadece UzunSohbet.Net sitesinin Sohbet odaları ve Bu Sohbet odaları ile Aynı versiyonu taşıyan diğer Unreal versiyon Sohbet Sitelerini Kapsıyan bir komuttur.

Sohbet odalarınızda Göremediğiniz Bir Arkadaşınıza Veya Şuan Bulunmayan Bir Arkadaşınıza Memo yani mesaj atmak için yazmanız gereken Komut şöyledir ;

/memoserv send Nick ” Bu Komut ile Arkadaşınıza Memoserv vasıtasıyla Not gönderebilirsiniz.

Örnek ; /memoserv send ahmet selam nasılsın ne zamandır yoksun ortalıklarda görüşürüz.

/memoserv read ” Bu Komutu yazarak Size gelen memoları görebilirsiniz fakat bunu yapmanız için nikinize yollanmış bir not olması gerekmektedir çünkü /memoserv read 1 yapmanız lazım kaç mesajınız var ise o mesajın numarasını READ kelimesinden sonra numarayı yazarak o mesajı okumanızı sağlar.

/memoserv del Numara ” Bu Şekilde Size Gelen Bir Memoserv Notunu Silebilirsiniz Bunu yapmanız için ” /memoserv del 2 ” gibi bir örnekle gösterebiliriz. silmek isteiğiniz notun numarasını yazmanız lazım.

Eğer ki Bütün Memoserv mesajlarını Silmek istiyorsanız “/memoserv del all ” yazarak size gelen bütün notları bir komutla silebilirsiniz. bu şekilde nickinize ait memoserv mesajı bulunmayacaktır.

Memoserv ile yetkili olduğunuz kanaldaki oplarada mesaj atabilirsiniz buna ingilizce “ Channel Memo ” denilmektedir. Bu Memoserv dalıyla kanalda olan veya olmayan chanserv e kayıtlı bütün oplara mesaj atabilirsiniz. bunu yapmanız için kullanmanız gereken komut ise ” /memoserv send #KanalAdı Mesaj ”

Örnek ; /memoserv send #Sohbet Arkadaşlar Bu hafta op Var Herkez belirtilen Saatte gelsin.

Kanaldaki Sop’lara yani Süper Operatör Olan yetkililerede Ayrı memoserv özelliği ile Mesaj Atabilirsiniz, Bu Memoserv Dalna ise ” Sop Memo ” Denilmektedir. Sop memo komutunu kullanmak için ” /msg memoserv sendsop #kanalAdı mesajınız ” yazmanı gerekmektedir.

Örnek ; /msg memoserv sendsop #sohbet Kusura bakmayın bu Akşam işim var kanal toplantısına katılamayacağım Lütfen yetkimi Silmeyiniz.

Size Gelen Bir Notu Olduğu gibi Bir başkasına yollamak için ise yapmanız gereken ” /memoserv forward numara nick ” yaparak yollayabilirsiniz.

Örnek ; /memoserv forward 5 ahmet ” Bu Şekilde 5. Mesajınızı Ahmet nickine yollamış olursunuz.”

Yanlışlıkla Sildiğiniz Bir Memoserv mesajını yeniden getirmeniz için ise yazmanız gereken komut ” /memoserv undel numara ” Bu komutu yazdığınızda silmiş olduğunuz numaralı mesajı geri getirebilirsiniz.

Örnek : /memoserv undel 5 ” yanlışlıkla silmiş olduğum 5 numaralı mesaj şuan geri gelmiştir. ”

Size gelen bütün memoserv mesajlarını bir listede görmek için ” /memoserv list ” komutunu kullanabilirsiniz. bu komut ile bütün notları pencerenizde görürsünüz.

SEND Belirtilen nick’e not birakir.
LIST Notlarinizi listeler.
READ Bir notu okumanizi saglar.
SAVE Notlarinizi zaman asimindan cikartir.

DEL Bir notu (veya hepsini) siler.

SET Notlarinizla ilgili secenekleri duzenler.

INFO Notlarinizin durumu hakkinda bilgi verir.

IGNORE Bazi kullanicilarin size not atmasini engeller.

Yıkarıdaki Vermiş olduğumuz Memoserv kipleri Sizlerin yapmak veya Yapmamak istediğiniz mesajlasma ayarlarıdır. Bu komutlar ile memoserv ile ilgili komutları düzenleyerek daha pratik şekilde mesajlasma yontemini pratikleştirebilirsiniz.

Memoserv uzantısını ms olarakta kullanabilirsiniz.

Örnek ; /ms send ali nasılsın iyimisin uzuan zamandır yoksun hayrola ?

Bu konuda bilmek ve öğrenmek istediğiniz veya daha çok bilgi almak istediğiniz konuları lütfen bize bildiriniz. Aşağıdaki yorum kısmına Soru Ve Sorunlarınızı yazarak Bildiriniz. Site yekili Arkadaşlarımız her türlü Sorunuza pratik şekilden cevap sağlayacaklardır. Teşekkür Ederiz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.